Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Środa
25 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Erazm, Jozafat, Katarzyna, Tęgomir
Do końca roku zostało 37 dni.
Zodiak: Strzelec

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

unijem min

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 20.11.2020 R.

UNICEF Polska MDPD

 

Przedszkole Gminne w Kotuni razem z UNICEF świętowało Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci z grupy 6-latki wraz z wychowawczynią Małgorzatą Graczyk wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasze przedszkole aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci  w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane. Nasza placówka włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, my mamy to szczęście, że mogliśmy to zrobić w przedszkolu. Aktywności, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Polskie szkoły i przedszkola nie pozostają obojętne na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF. Do akcji przystąpiła także społeczność Przedszkola Gminnego w Kotuni, która w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, zorganizowała wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej pt. „Wspólna podróż po Jemenie”, po obejrzeniu prezentacji dzieci podjęły dyskusję o tym, co można zrobić , aby dzieciom w Jemenie żyło się lepiej, następnie wykonały prace plastyczne pt. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”, z których wynika, że dzieciom należy pobudować domy, szkoły, szpitale oraz zadbać o dostarczenie wody pitnej i żywności. Dzieci rozwiązały również quiz na temat „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” . W tym dniu dominował u nas kolor niebieski, ponieważ dzieci wraz panią przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Ten dzień na długo utkwi w pamięci naszych dzieci, które bardzo wzruszyły się po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o dzieciach w Jemenie.

 

FOTORELACJA

ZDROWE ODŻYWIANIE

ZDROWE ODŻYWIANIE 6-LATKI PRZYGOTOWUJĄ ZDROWE KANAPKI 19.11.2020

kanapki min

W ramach zajęć o zdrowym trybie życia 6 – latki samodzielnie przygotowywały na śniadanie  kanapki do wyboru z szynką, serem, jajkiem, sałatą, pomidorem, ogórkiem i rzodkiewką. Pyszne i zdrowe kanapki szybko znikały z talerzyków dzieci.

 

FOTORELACJA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2020 R.

niepodlegla min20

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego każdego roku na dzień przed 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Pielęgnując pamięć o tak ważnych dla Polaków wydarzeniach dzieci w naszym przedszkolu oglądały prezentację multimedialną przybliżającą dzieciom historię tych wydarzeń, wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”, poznały i kolorowały symbole narodowe Polski. O godzinie 11.11 odśpiewały hymn biorąc tym samym udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”.
Poprzez kultywowanie świąt narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Oczywiście tradycyjnie nie zabrakło w naszym przedszkolu rogali świętomarcińskich na deser.

 

FOTORELACJA

HALLOWEEN

HALLOWEEN
30.10.2020 R.

hall min20

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. XX w.

Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, nietoperze, czarne koty, pająki/pajęczyny itp.

W piątek 30.11.2020 r. dzieci z grupy 6 – latki bawiły się podczas zajęć w święto halloween.  Przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween być kolor czarny. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód, który zapoczątkował wspólne zabawy przy muzyce. Dzieci wykonały duszki z chusteczek higienicznych i  nadały im imiona. Cukierek albo psikus to hasło przewodnie halloweenowych zajęć.    W nagrodę za wspaniałą zabawę nie mogło zabraknąć słodkości.

 

FOTORELACJA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2020

pasowanie2020 min

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
30.10.2020 R.

„Lubię klocki, samochody i  misie
W  przedszkolu  nie  nudzi  mi  się
Lubię   śpiewać  piosenki w  kole
Kocham  dzieci i  moje  przedszkole”


W dniu 30 października  2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA, w której wzięły  udział dzieci  3,4,5 i 6-letnie oraz  dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kotuni Jolanta Kamińska. Dzieci  przedstawiły część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Drop. Maluszki wykazały się zdobytymi umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi oraz ruchowymi. Zdały test na przedszkolaka z wyróżnieniem. Na zakończenie złożyły ślubowanie, zostały pasowane ogromnym ołówkiem przez panią dyrektor, otrzymały dyplomy  oraz upominki ufundowane  przez  Radę Rodziców naszego przedszkola.

 

FOTORELACJA
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.