Dzisiaj jest: Sobota

Zodiak: Wodnik

KULTURKA 13.01.2020 R.

KULTURKA 20 MIN

„RZECZ O DUDOWNICZYM I SZEWCZYKU”

Aktorzy Kulturki tym razem zaprezentowali dzieciom przepełnioną humorem opowieść muzyczną o dzielnym szewczyku oraz historii najprawdziwszego dudowniczego, czyli muzyka, który własnoręcznie tworzy instrumenty zwane dudami. Niewielu w Polsce jest takich artystów – rzemieślników. Opowiadaniu towarzyszyły piosenki śpiewane przy dźwiękach bardzo rzadko spotykanych instrumentów, takich jak lira korbowa oraz dudy. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli taniec w rytmach słowiańskiego utworu.

III PRZEGLĄD KOOLĘD I PASTORAŁEK W KOWALEWIE OPACTWIE

jas min

Dzieci z grupy 5,6 – latków wzięły udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Dzieci zaśpiewały i przedstawiły choreografię do pastorałek: „Bosy pastuszek” oraz „Weseli anieli”. Do występu przygotowała dzieci pani Małgorzata Graczyk – wychowawca grupy.

Jasełka 2019 17.12.2019 R.

jaselka min

W okresie przedświątecznym każdego roku dzieci z przedszkola przygotowują dla swoich rodziców  spotkanie świąteczne, podczas którego prezentują swoje umiejętności aktorskie. Tegoroczną część artystyczną wspólnie przygotowały dzieci z grupy 3,4,5 – latków pod kierunkiem pani Iwony Drop oraz dzieci z grupy 5,6 – latków wraz z panią Małgorzatą Graczyk. Maluszki recytując wierszyki i śpiewając piosenki o tematyce bożonarodzeniowej nawiązały do narodzin Jezuska w Betlejem, jednocześnie zapraszając do obejrzenia JASEŁEK w wykonaniu swoich starszych kolegów i koleżanek z grupy 5, 6 – latków. Dumni rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami.

MIKOŁAJKI 6.12.2019

mikolajki min

To był dzień pełen wrażeń, od rana odwiedził dzieci w przedszkolu Mikołaj z workiem pełnym prezentów, którymi obdarował dzieci. Mikołajowi towarzyszyły jego pomocnice – Mikołajki oraz Bałwanek.  Po  południu dzieci wystąpiły na III Charytatywnym Koncercie Mikołajkowym, prezentując swoje umiejętności artystyczne przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy mogli wziąć  udział w kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci oraz ich rodziców. Na kiermaszu znalazły się również pyszne pierniczki upieczone i udekorowane przez nasze dzieci. Szczególne podziękowania należą się państwu Urszuli i Kamilowi Pogorzelskim oraz ich dzieciom Aluni i Szymonkowi, którzy przygotowali na kiermasz śliczną choinkę z drewnianych krążków. Po raz kolejny zaskoczyli nas swoim nowatorskim pomysłem na ozdobę świąteczną.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY 5.12.2019 R.

sport min

Dzieci z grupy 5,6 – latków wraz  z wychowawczynią Małgorzatą Graczyk wzięły udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kowalewie Opactwie Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Zajęły trzecie miejsce, stając tym samym na podjum.