Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk

Wycieczka do teatru - Gniezno 2019

Teatr 19 min

WYCIECZKA DO TEATRU
IM. ALEKSANDRA FREDRY W GNIEŹNIE
28.03.2019

 

Dnia 28.03.2019 roku pani Małgorzata Graczyk – wychowawczyni grupy 5,6 – latków zorganizowała dla wszystkich dzieci z Gminnego Przedszkola w Kotuni wyjazd do teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Gniazdo”.
„Gniazdo" to opowieści o trzech dzielnych braciach Lechu, Czechu i Rusie, orle białym, złym królu Popielu i szlachetnej Wandzie, co nie chciała Niemca, czyli o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Sztuka ma zachęcić współczesnego „Małego Polaka", by zajrzał za kulisy legendy, odczytanej w innej formie, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.
Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania dzieci sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami.
Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze, ale na pewno nie ostatnia.

 

FOTORELACJA

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ POLSKO – ANGIELSKIEJ

Innowacja min

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ POLSKO – ANGIELSKIEJ
„Angielskie słowa znamy,
zdrowe przysmaki gotować zaczynamy”
26.03.2019 r.

 

W ramach innowacji polsko – angielskiej dzieci wraz z panią Małgorzatą Graczyk i panem Jakubem Woźniakiem przygotowywały na zajęciach koktail owocowy w trzech smakach: truskawkowo – bananowym, brzoskwiniowym oraz malinowo – bananowym.
Na wstępie zajęć dzieci gościły panią Wiesię, kucharkę z przedszkola, która codziennie przygotowuje dla dzieci pyszne posiłki. Jednak tym razem pojawiła się na zajęciach w profesjonalnym stroju kucharskim.
Dzieci zostały zapoznane z nazwami poszczególnych elementów stroju kucharskiego zarówno po polsku jak i angielsku, dzięki panu Jakubowi, który w przedszkolu prowadzi zajęcia z języka angielskiego.
Następnie poznawały nazwy zastawy stołowej oczywiście też w języku angielskim i utrwaliły nazwy owoców,  z których w dalszej części zajęć przygotowały pyszny i zdrowy koktail owocowy. Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanego napoju.

 

FOTORELACJA

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna min

W tym roku Pani Wiosna zawitała do naszego przedszkola osobiście wraz z towarzyszącymi zwierzątkami: Małpką, Tygryskiem, Pingwinkiem i Lwem. W swoim koszyczku przyniosła dzieciom upominki. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały dla gości piosenkę o wiośnie, a następnie zaprosiły miłych gości do wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce. Na zakończenie  wizyty wszyscy wyszli do ogrodu przedszkolnego, aby powitać nową porę roku, gdzie dzieci wypuściły kolorowe baloniki wypełnione helem. Wtedy zza chmur wyjrzało ciepłe wiosenne słoneczko. W związku z czym dzieci wraz z panią Małgosią wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

 

FOTORELACJA

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje min

Dzieci z grupy 5,6 – latków uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotuni. W pierwszym dniu rekolekcji dzieci słuchały prelekcji księdza Floriana Cieniucha, który spędził 32 lata na misjach w Wenezueli. Opowiadał o kulturze i obyczajach tego kraju oraz o życiu mieszkańców, pokazując przy tym licznie zgromadzone eksponaty i pamiątki. Drugiego dnia dzieci wzięły udział w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez panią Katarzynę Kulczewską i uczniów szkoły podstawowej. Był to czas na refleksję, oderwanie się od codziennych spraw i zajęć, po to aby zatrzymać się i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu.

 

Fotorelacja

23.04.2019 r. INFORMACJA DLA RODZICÓW

waex

 

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE W DNIU 24.04.2019 R.

TJ. ŚRODA O GODZ. 17.00 W GMINNYM PRZEDSZKOLU

W KOTUNI ODBĘDZIE SIĘ  ZEBRANIE Z RODZICAMI.
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.