Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Maja 2023
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

III Gminny Konkurs Recytatorski – „W świecie poezji dziecięcej”

recytacje 23


16 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kotuni odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski "W świecie poezji dziecięcej". Do konkursu przystąpiło 12 uczestników z: Przedszkola Gminnego w Kotuni, Przedszkola Gminnego w Piotrowicach, Przedszkola Gminnego w Cieninie Zabornym, Przedszkola Gminnego w Cieninie Kościelnym, Szkoły Podstawowej im. J. Janika w Koszutach, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie, Przedszkola Gminnego w Młodojewie,
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-6 lat. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
I miejsce: Nela Kanafa
II miejsce: Pola Kruczkowska
III miejsce: Marcelina Skonieczna
Nagrodę Wójta Gminy Słupca otrzymał Aleksander Guźniczak.


W naszych oczach każdemu z recytujących należą się wielkie brawa za chęci, odwagę i ogromny wysiłek włożony w przygotowania do występu.


Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia za rok!

SEREDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU KRZYSZTOFOWI MATYJASZKOWI ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD DLA DZIECI

 

Galeria zdjęć

Spotkanie z Animatorem Astro Arena

Astro min

Dnia 26.04. 2023r. Starsza grupa dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w zajęciach prowadzonych p. Daniela Stasiaka ( Animatora Astro Arena). Pan Daniel to prawdziwy pasjonat astronomii. Aktywny obserwator zjawisk na niebie. Swoje obserwacje dokumentuje w kronikach i obrazach nieba oraz artykułach do czasopisma Astronomia. Wszelkie kosmiczne pomysły umiejętnie wplata w codzienną pracę Mobilnego Planetarium Astro Arena. Dzieci przeżyły przygodę w Kosmosie, zobaczyły lunety, teleskopy, lornetki oraz obserwowały niebo pełne gwiazd i planet. Młodsza grupa miała przyjemność poznać Pana Daniela i jego zielonego przyjaciela i już umówiła się na spotkanie za rok. Misją firmy Astro Arena jest edukacja astronomiczna: wzrost świadomości astronomicznej wśród dzieci i młodzieży na wszystkich etapach kształcenia.

 

Galeria zdjęć

Dzień Ziemi – 21.04.2023 r.

dzien ziemin23 min

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Dniu Ziemi organizowanym w Szkole w Kotuni.
Cały ostatni tydzień dzieci rozmawiały na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący ekologii. Poznały wiele ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą przyrodę.

 

Galeria zdjęć

Śniadanie Wielkanocne - 2023

wielkanoc 23

W naszym przedszkolu kultywujemy świąteczne tradycje.  5 kwietnia wszystkie dzieci wraz z personelem oraz przedstawicielkami Rady Rodziców zasiadły do uroczystego śniadania Wielkanocnego. Pani Wiesia przygotowała tradycyjne śniadanie Wielkanocne z jajkiem, szynką, żurkiem oraz świątecznymi wypiekami – babeczkami. Wcześniej Rada Rodziców Przedszkola w Kotuni podarowała dzieciom wspaniałe prezenty - zabawki, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Dzieci z naszego przedszkola odwiedził również Zajączek ze Stowarzyszenia Nasze Dzieci - Nasza Szkoła, który podarował dzieciom słodkie upominki. Dzieci rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów. Przed rozpoczęciem posiłku pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia. Podczas dzisiejszej uroczystość zostały również ogłoszone wyniki Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

 

Galeria zdjęć

Światowy Dzień Zespołu Downa

down min

W dniu 21 marca obchodzony jest Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpety. Oznacza to, że przy parze chromosomów znajdują się trzy chromosomy zamiast dwóch. W naszym przedszkolu w ramach tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w różne kolorowe skarpetki. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

 

Galeria zdjęć
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.