Dzisiaj jest: Niedziela

Zodiak: Strzelec

11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11LIST MIN21

10 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Gminnym w Kotuni. Dzieci wzięły udział w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”, o godz. 11.11 odśpiewały hymn narodowy, Poznały symbole narodowe, kolorowały godło i flagę Polski oraz wykonały kotyliony w barwach narodowych.

Tradycyjnie degustowały również rogale świętomarcińskie z okazji Dnia Świętego Marcina.

Dzień Dyni 15.11.2021 r.

dynia min34

Dzieci z grupy 3, 4 – latków wspaniale bawiły się podczas Dnia Dyni, który odbył się 15 listopada w naszym przedszkolu. Poznały potrawy, które można przygotować z dyni, degustowały suszone pestki dyni oraz galaretkę w kolorze dyni pięknie przyozdobioną śmietanką i pyszną piankową dynią. Składały w całość pocięte obrazki oraz przeliczały dynie. Wykonały pracę plastyczną wykorzystując farby i własne paluszki zamiast pędzla. Wiele radości sprawiły dzieciom wszystkie aktywności. Na zakończenie piękne fotografie w jesienno - dyniowej scenerii trafiły do albumów dzieci.

Dzień Dyni - 2021

dziendyni 21

DZIEŃ DYNI
28.10.2021 R.

W naszym przedszkolu w dniu 28 października obchodziliśmy Święto Dyni. Z okazji tego dnia dzieci z grupy 5, 6 - latków przyszły ubrane na kolor pomarańczowy. Wszystko związane było tego dnia z dynią: zabawy, wiersze, piosenki. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tego warzywa oraz dowiedziały się w jaki sposób dynia dotarła do naszego kraju. Dynia towarzyszyła dzieciom również podczas zajęć sportowych na świeżym powietrzu oraz była tematem pracy plastycznej. Dzieci wydrążyły pestki dyni i poznały jej smak oraz walory odżywcze. Na zakończenie Dyniowego Dynia wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia na tle przyniesionych przez dzieci dyni.

PRZETWORY OWOCOWE - 2021

przetwory 21

PRZETWORY OWOCOWE
8.10.2021 R.

JEDZ OWOCE I WARZYWA TO NA ZDROWIE DOBRZE WPŁYWA. Pod takim hasłem dzisiejszy dzień spędziły dzieci z Przedszkola Gminnego w Kotuni. 3, 4 - latki przygotowały pyszną sałatkę owocową 5, 6 - latki wykonały plakat  „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”  oraz przygotowały  kompot  owocowy w słoiczkach.

PASOWANIE i ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

pasowanie 21

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
5.10.2021 R.

To był szczególny dzień dla dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Pierwszy publiczny występ dzieci rozpoczął uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA, następnie Pani Dyrektor Jolanta Kamińska pasowała dzieci na pełnoprawnych przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim przedszkolakom składamy z tej okazji  gratulacje i życzymy wielu sukcesów. Po oficjalnej części uroczystości dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA, które odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci z grupy 3, 4- latków wraz ze swoimi rodzicami doskonale bawiły się podczas pikniku biorąc udział w zabawach ruchowych, którym towarzyszyły oczywiście ziemniaki. Wykonały jeża z ziemniaków i wykałaczek. Nie obyło się bez ziemniaków w mundurkach i pysznego gziku. To było wspaniałe popołudnie, które dostarczyło wiele radości naszym dzieciom i chwilę wytchnienia ich rodzicom.