Dzisiaj jest: Czwartek
23 Września 2021
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Zebranie z rodzicami 01.09.2021 r.

waex

ZEBRANIE  Z RODZICAMI

W DNIU 1 WRZEŚNIA 2021 R. O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI.

PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE NAKAZ ZAKRYWANIA UST I NOSA MASECZKĄ.

PIERWSZA CZĘŚĆ SPOTKANIA ODBĘDZIE SIĘ W HOLU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOTUNI.

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ , ŻE PRZEDSZKOLE OD 1 WRZEŚNIA PRACUJE W GODZ. OD 7.00 – 16.00

WYPRAWKA ROK SZKOLNY 2021/2022

artykuly szkolne

WYPRAWKA ROK SZKOLNY 2021/2022

WYPRAWKA DLA  DZIECI  3 , 4  - LETNICH

OBUWIE DO CHODZENIA W SALI ( PAPCIE  - NIE MOGĄ BYĆ WIĄZANE NA SZNUROWADŁA)

RĘCZNICZEK – MAŁY Z WIESZACZKIEM

SZCZOTECZKA DO MYCIA ZĘBÓW, KUBEK

WORECZEK Z UBRANIEM NA PRZEBRANIE PLECACZEK, ŚNIADANIÓWKA

PROSZĘ O PODPISANIE WSZYSTKICH RZECZY

KARTY PRACY

KARTY PRACY DLA  3 - LATKÓW

PAKIET „ODKRYWAM SIEBIE” A  Wiesława Żaba – Żabińska, wydawnictwo Mac Edukacja

KARTY PRACY DLA  4 - LATKÓW

PAKIET „ODKRYWAM SIEBIE” A+  Wiesława Żaba – Żabińska, wydawnictwo Mac Edukacja

Czytaj więcej: WYPRAWKA ROK SZKOLNY 2021/2022

Dzień Dziecka 2021

dziendziecka min

Dzień Dziecka - 2.06.2021 r.

W naszym przedszkolu był to szczególnie radosny dzień, ponieważ dzieci bawiły się wspaniale podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Wspólne zabawy przy muzyce, zamki dmuchane, zabawy z bańkami mydlanymi, hod-dogi, słodki poczęstunek , wszystkie te atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zajęli się organizacją długo wyczekiwanego pikniku.

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” 24 – 28.05.2021 r.

ekoprod min

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” - to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenie programu: • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, •  kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, • propagowanie zdrowego stylu życia, • zwiększanie wiedzy i świadomości dzieci o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Dzieci z grupy 6-latki pod kierunkiem pani Małgorzaty Graczyk wzięły udziału w realizacji programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Na pierwszych zajęciach obejrzały film, w trakcie którego dowiedziały się skąd pochodzą takie produkty, na które przyklejane są znaczki EKO oraz, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które powstaje z naturalnych zasobów ziemi. Kolejne zajęcia poświęcone zostały pracy z  Piramidą Żywienia, dzieci nauczyły się, jak trzeba się odżywiać i co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci własnej Piramidy Żywienia dowolną techniką plastyczną. Wraz z panią Małgosią dzieci upiekły  również pyszną pizzę z produktów i warzyw ekologicznych. Dowiedziały się także, jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty,  które można kupić w sklepach, odpowiednio oznakowane lub bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym.