Dzisiaj jest: Piątek
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Zodiak: Rak

WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W ZAGÓROWIE 21.05.2019 R.

biblio19 min

To było nasze kolejne spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie. Tym razem pani Kasia zapoznała dzieci z grą edukacyjną  Scottie Go! To wyjątkowe połączenie aplikacji edukacyjnej i kartonowych, rozpoznawanych przez aplikację klocków służących do pisania programów. Używając kartonowych klocków dzieci sterowały sympatycznym kosmitą Scottiem . Pomagając mu wrócić do domu stawały się ekspertami w projektowaniu algorytmów. To była super zabawa!

XXIV ELIMINACJE POWIATOWE FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLAKÓW DO RE MI 15.05.2019 R.

doremi min

Dnia 15 maja 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbyły się XXIV Eliminacje Powiatowe Festiwalu Piosenki DO RE MI. Na deskach MDK zaprezentowało się 19 wykonawców z przedszkoli w naszym regionie. Oceniało ich jury w składzie Remigiusz Wojciechowski, Tadeusz Piłat, Robert Witowski i Anna Czerniak. Nasze przedszkole reprezentowała Gabrysia Skąpska , która zaśpiewała piosenkę pt. „A ja rosnę”.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA POLSKO-ANGIELSKA

INNOWACJA PEDAGOGICZNA POLSKO-ANGIELSKA KOLORY TĘCZY 14.05.2019 R.

tecza 19

W ramach innowacji polsko-angielskiej  pt. „Kolory tęczy” dzieci przygotowały galaretkę w różnych kolorach, z której stworzyły tęczę poznając przy tym kolory w języku angielskim. Uczestniczyły w zabawach i malowały tęczę farbami. Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanej galaretki.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE I ZABAWA W CENTRUM EDUKACJI I ROZRYWKI

ZAJĘCIA EDUKACYJNE I ZABAWA W CENTRUM EDUKACJI I ROZRYWKI MIKROSKALA W KONINIE
10.05.2019

rozrywka 19

Zajęcia edukacyjne 10 maja 2019 r. odbywały się poza przedszkolem. Rano o godz. 8.00  wyjechaliśmy z przedszkola do Konina, gdzie w Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala podziwialiśmy wystawy makiet przedstawiających różne wydarzenia. Tematyka makiet obejmowała historię, zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe dla dzieci i młodzieży. Niektóre z makiet były interaktywne np. makiety kolejowe. Ogromną atrakcją dla dzieci było również kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami kulek szklanych uruchamianych i sterowanych przez dzieci.
Dzieci wzięły również udział w warsztatach, podczas których poznawały techniki modelarskie –  5,6 – latki. Natomiast dzieci 3,4 – letnie uczestniczyły w warsztatach z wykorzystaniem konstrukcyjnych klocków MELI. Dzieci obserwowały również pokaz wycinania na ploterze termicznym figurek styropianowych, które zabrały ze sobą do domu.
Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia. Z Mikroskali dzieci pojechały do drukarni i księgarni w Tuliszkowie. Dzieci podczas wizyty w drukarni poznały proces produkcji książki od przygotowania materiałów do gotowych produktów. Brały udział w pogadance oraz pokazie multimedialnym „Jak powstawały książki dawniej, a jak dziś”. Odwiedziły również księgarnię, gdzie mogły znaleźć wiele ciekawych książek. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki oczywiście w postaci książek.

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Apel min

Dzieci z przedszkola wzięły udział w uroczystym apelu z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który przygotowali uczniowie klas 5a i 5b pod kierunkiem pani Anety Wroteckiej.