Dzisiaj jest: Niedziela

Zodiak: Strzelec

Pasowanie na przedszkolaka 29.10.2019

pasowanie19 min

Dla dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkolny nadszedł czas, by oficjalnie zostały przyjęte na poczet pełnoprawnych przedszkolaków. W dniu 29 października 2019 roku odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkola, którą przygotowała pani Iwona Drop wychowawczyni 3,4,5 – latków. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Ślubowały być dzielnym przedszkolakiem i dobrym kolegom, nie grymasić, bawić się zgodnie i przychodzić każdego dnia z uśmiechem do przedszkola. Następnie pani dyrektor Jolanta Kamińska pasowała dzieci na przedszkolaków specjalną kredką. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców Gminnego Przedszkola w Kotuni. Zaproszeni rodzice ze wzruszeniem i dumą podziwiali umiejętności artystyczne swoich pociech.

Szkoła pamięta akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

szkolapamieta minSzkoła  pamięta akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej
25.10.2019 r.

25 października w ramach akcji MEN Szkoła pamięta dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pogadance. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Dzieci wzięły udział w wirtualnej wycieczce po słupeckim cmentarzu zapalając znicz kierownikom, nauczycielom oraz pracownikom zespołu szkolno – przedszkolnego, którzy od nas odeszli. W akcji wzięło udział 39 dzieci i 3 nauczycieli.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 15.10.2019 R.

men19 min

Dzień Edukacji Narodowej został w naszej szkole uświetniony uroczystym apelem, podczas którego wystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola. Apel zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście. Pani dyrektor Jolanta Kamińska wręczyła nauczycielom oraz pracownikom szkoły i przedszkola nagrody. Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni jak i emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedszkola zostali obdarowani kwiatami.

Przedszkolaki poznają nowe smaki

Smaki min

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
 „Przedszkolaki    poznają   nowe  smaki” - 10.10.2019r.

W dniu 10 października pod kierunkiem Iwony   Drop   w grupie dzieci 3,4,5 - letnich odbyły się zajęcia, podczas których dzieci  poznały   zasady  działania wyciskarki do soku, przepis oraz smak soku  marchwiowo - jabłkowego. Nazywały składniki potrzebne do wykonania soku  oraz sposób wykonania pysznego  i zdrowego  soku. Na zakończenie zajęć przystąpiły do degustacji samodzielnie przygotowanego  soku.

UCZYMY SIĘ RAZEM ŻYĆ 2.10.2019 R.

razemzyc min

Uczmy się razem żyć - edukacja na rzecz integracji dzieci z niepełnosprawnością w szkołach i przedszkolach ogólnodostępnych -  to kampania społeczna realizowana przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych od 2010 r. Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Urząd Miasta Poznania.
W dniu 2 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z udziałem Marka i Maksa głównych bohaterów projektu oraz aktorek  Teatru Animacji w Poznaniu, w ramach kampanii społecznej Uczymy się razem żyć – dzieciaki z podwórka, której celem jest popularyzacja edukacji włączającej oraz zmiana postaw społecznych dotyczących osób z niepełnosprawnością.