Dzisiaj jest: Czwartek
Apolonia, Bernard, Cyryl, Eryk, Eryka,
Gorzysław, Mariusz, Nikifor, Rajnold

Zodiak: Wodnik

DZIEŃ JABŁKA - 28.09.2021 R.

Jablka min21

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

W   grupie  5, 6  latków   28.09.2021r.  zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się, bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Dzieci  chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Podczas zabawy, miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych - malowanie farbami. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podsumowanie dnia było wyjątkowe – smakowanie jabłuszek z różnych odmian, opowiadanie o ich smakach.

Kolorowy  DZIEŃ   JABŁKOWY   zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”