5 Października 2022
Apolinary, Częstogniew, Donat, Donata,
Faust, Fides, Flawia, Igor, Justyn,
Konstancjusz, Konstans, Placyd

WYPIEKANIE PIERNIKÓW 29.11.2021 R.

wypieki min

W ostatnich tygodniach w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach pieczenia pierników. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czystość rączek. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne oraz zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które przekazywaliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej pani kucharki pierniki nabierały koloru w piekarniku. Następnie mali cukiernicy ozdobili pierniczki wykazując się inwencją twórczą     W ramach akcji MEiN "Razem na Święta 2021" dzieci obdarowały swoich bliskich przygotowanymi pierniczkami.