Company Logo

Grupy

Aktualności

Informacje


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Maja 2023
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Światowy Dzień Zespołu Downa

down min

W dniu 21 marca obchodzony jest Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpety. Oznacza to, że przy parze chromosomów znajdują się trzy chromosomy zamiast dwóch. W naszym przedszkolu w ramach tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w różne kolorowe skarpetki. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

 

Galeria zdjęć
Powered by Joomla!®. Developed by: Joomla master template  Valid XHTML and CSS.